Skip to content

_Profesionálny servis zariadení

 

Profesionálny servis Vám šetrí čas a peniaze. Preto pre Vás zabezpečujeme taktiež kompletnú pomoc pri opravách zariadení
alebo nákupe a výmene náhradných dielov.

 

Galéria _

 

_Vzdelávanie odbornej spôsobilosti


Ponúkame Vám vzdelávanie a overovanie odbornej spôsobilosti zamestnancov pracujúcich na lanových dráhach. Vzdelávanie vykonávame na základe Poverenia e.č. 02/2011/-V/O, prednosťou našich školení je, že lektori vzdelávania sú pracovníci z dlhoročnými skúsenosťami s prevádzkou a montážou lanových dráh, preto naše prednášky sa priamo dotýkajú problémov s ktorými sa pravidelne stretávate pri prevádzke.

Od 01.12.2011 Vám ponúkame aj školenia pre jednu z najzaujímavejších prác na lanových dráhach a tou je práca z oceľovými lanami, na základe Poverenia e.č. 4893/2011-ÚRŽD-Z/Ma. Lektorom vzdelávania je Jozef Budzák, ktorý pracuje s lanami na lanových dráhach od roku 1982. Postupne zbieral skúsenosti u výrobcov lanových dráh ( Tatrapoma, Poma, Doppelmayr ) a výrobcov lán ( Trefileurope, Teufelberger ). Preto Vás na našich školenia naučíme nové / súčasne technológie. Ako je napríklad spojenie lán preložením trojice prameňov, tento spôsob podstatne zjednodušuje spájanie lán, voči tzv. ružici, ktorá sa u nás stále používa. Tento progresívny spôsob  používajú všetky firmy zaoberajúce sa zapletaním oceľových lán. No u nás ho doposiaľ nikto neučil. Na zámky zapletu sú kladené v súčasnej dobe tiež iné nároky, ako v minulosti, preto sa aj technológia prevádzania zámkov  tiež zmenila.

 

 

Galéria _

 

 

 

_Revízne prehliadky a skúšky


Ponúkame revízie a revízne skúšky lanových dráh a odborné prehliadky a skúšky pre lyžiarske vleky. Vykonávame aj prehliadky oceľových konštrukcií zdvíhacích zariadení v zmysle prílohy č. 4 k vyhláške č. 205/2010 Z.z. časť 1 a nedeštruktívne skúšanie technologických uzlov osobných lanových dráh.

 

Galéria _

 

 

 

 

_Projekčná činnosť a výstavba – Poradenstvo


Od projektu až k samotnej realizácii. Ponúkame Vám naše mnohoročné odborné skúsenosti projektovania a realizácie
visutých lanových dráh a lanových vlekov.

 

Galéria _

Výstvaba vlekov a lanoviek